Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Rregullorja per "Pytje dhe Pergjigje"

  ak47***
  ak47***
  Administrator
  Administrator

  Male
  Age : 25
  Poenat : 479
  Reputacioni : 0
  Location : AHT-CreW
  Numri i postimeve : 173

  Rregullorja per "Pytje dhe Pergjigje" Empty Rregullorja per "Pytje dhe Pergjigje"

  Mesazh nga ak47*** prej Sun Dec 13, 2009 1:44 pm

  Rregullorja për Pyetje & Përgjigjie

  Së pari për të kerkuar ndihmë në Pyetje & Përgjigjie duhet të prezentohesh në "Prezentohuni"

  Nëse keni nevoj për ndihme atëherë vendos tek titulli [Ndihmë]
  Nëse keni nevoj për pyetje ose te intereson diqka te dini atëherë shkruaj tek titulli [Pyetje]
  Nëse dëshironi të kërkoni diçka atëherë shkruaj tek titulli [Kërkoj]
  Nese dëshironi të hapni nje tem dhe të bisedoni rreth saj, shkruaj tek titulli [Bisedë]

  Shembull:
  [Ndihmë] Çfarë është php?
  [Pyetje] Ku të gjej host?
  [Kërkoj] Program per konvertimin e videove

  Vini re: Titulli i temes apo pytja duhet të ketë kuptim nuk lejon tituj të llojit "Nndihmeeeee" apo "Pyetje per..." apo "Kerkese per", pra titullu duhet të jetë me kuptim dhe ti pershtatet asaj se çfarë kërkoni.

  Kujdes:

  Vëreni se si mbas, duhet të vendosim përshkrimin e temes apo asaj cfare kerkojmë ne. Duhet të keni kujdes shumë në këtë, sepse po nuk i rrespektuat këto rregulla tema do të mbyllet.

   Ora është Thu Jan 21, 2021 4:39 pm